Arama Motorlari ile Sekreterlik İşini Bulma

Arama Motorlari ile Sekreterlik İşini Bulma

9 Nisan, 2019

21, yüzyılın olanakları ile iş hayatında kolayca yer bulabilmek artık çok daha kolay ve ulaşılabilir durumdadır. Tek tek eleman arayan kurum ve kuruluşların yerlerine giderek müracaat devri son 10 yıldır neredeyse bitmiş durumdadır. Bizler yeteneklerimiz doğrultusunda kendimize uygun olan işleri internet ortamından bu konuda hizmet veren eleman sitelerinden kolaylıkla araştırabilir ve uygun gördüğümüz ilanlara başvurabiliriz. Yapılan her başvuru kurumunda istekleri doğrultusunda ilanı veren şirketin insan kaynakları departmanlarınca incelenir ve aradıkları elemandan istedikleri kadar yetenek ve beceriye sahip bir profil oluşurmuşsak mutlaka telefon yoluyla ulaşıp bizden randevu talep ederler. İnsan kaynakları ile telefonda yapacağımız ilk görüşme önemlidir çünkü bize yüzeyselde olsa istedikleri şartlar konusunda bilgi verirler dikkatli profosyonelce konuşma işe alım sürecimizde bizi öne çıkarabilecek önemli aşamalardan bir tanesi olacaktır.

Yeteneklerimize uygun profil oluşturmak

İnternet ortamından başvuru yaparak ve kendimize en uygun işi bulmayı hedefliyorsak çok ayrıntılı ve yeteneklerimizi iyi anlatan bir sekreter cv si oluşturarak işe başlamamız önemli aşamalardandır. Öncelikle nasıl bir kurumda sekrete iş ilanı baktığımıza kendi içimizde karar vermeliyiz, bu aşama bittikten sonra sıra yeteneklerimizi ve becerilerimizi anlattığımız geçmiş iş yaşantılarımızda hangi kurumlarda hangi pozisyonda sekreter olarak çalıştığımzı bilgilerini eksiksiz olarak girmememiz gerekmektedir. Kurumlar eleman alımlarında en fazla dikkat ettikleri ayrıntılardan bir tanesi geçmiş deneyimlerimiz ve çalışma hayatındaki hizmet verdiğimiz kurumlardaki çalışma yıllarımızdır. Hassas biçimde daha önce nerelerde sekreter olarak çalıştığımız yılları ile birlikte doğru şekilde cv lerimize eklememiz gereken ayrıntıların başındadır.

Referans Ağı Önemi

Sekreterlik işi öncelikle hassas mesleklerden birisidir. Bu derece hassas ve patrona bu denli yakın bir işte güven çok önemlidir. Şirketin bütün sırları sekreterin kolayca ulaşabileceği durumda olması bu mesleğin hassasiyetini artıran başlıca etmenlerdendir.Referans ağı bu bakımdan çok önemlidir yeni çalışmaya başlayacağınız kurum sizin önceki çalışmalarınızda sizlere referans olan kişilerden sizin hakkınızda bilgiler alır ve bu bilgiler ışığında işe alma sürecinde belli aşamaları atlatmış olursunuz.

Bu yüzden iş bulma siteleri aracılığı ile yapacağınız iş başvurularında kaliteli bir cv hazırlamak en önemli kriterler arasındadır. Arama motorlarına sekreter iş ilanları yazarak ulaşabileceğiniz bu siteler oluşturacağınız cv üzerinden sizleri temsil eder ve başvurularınızda bu cv kullanılarak firmalar sizinle iletişime geçerler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir