Yönetici Asistanı-Yönetici İş İlişkisi

Yönetici Asistanı-Yönetici İş İlişkisi

9 Nisan, 2019

Gelişen ve hızla büyüyen teknoloji ile günlük iş yaşantımızda üzerimize düşen görev ve sorumluluklarımız her geçen gün artmaktadır..Yürütmekte olduğumuz iş ve işçilerin performanslarını en iyi şekilde ayarlayabilmek yapacağımız planlamaların gerçekleştirilebilirliği ile oldukça bağlantılı durumdadır. Zaman ve planlama konusunda bazı durumlarda yapılan eksik veya öngörülemeyen problemlerden ötürü gecikmeler veya iptaller ile karşılaşma durumumuz bulunmaktadır. Bu tür durumlar bizlere çalışma yaşantımızda işlerimizi ve yapılacak olan çalışmalarımızı bizlere hatırlatacak  işin zamanı konusunda detaylı bilgiler verecek yönetici asistanlarına ihtiyaç duymammıza neden olan etmenlerden bazılarıdır. Bu nedenle işlerimizin düzenli ve plan dahilinde ilerlemesi amaçlarmız arasında ise bu konularla ilgilenecek bir yardımcıya ihtiyaç duymaktayız.

YÖNETİCİ ASİSTANI NASIL OLMALIDIR

Yönetici asistanlığı yapacak şirket çalışanının öncelikle sahip olması gereken kişisel yetenek ve becerileri bulunmalıdır. Yapılacak planlamalarda uygun bir zaman çizelgesi dahilinde profosyonel biçimde ayarlamalar yapmalıdır.İşinde uzman olmak isteyen iyi bir asistan olmanın yegane kurallarından biri zamanlama ve planlama konularında kendini yeterince geliştirmiş ve işinde olabilecek her türlü olumsuz duruma karşı yeterli soğukkanlılığa sahip bir kişiliği bulunmalıdır.Yapılacak planlamalar dahilinde uygun ayarlamaları yapmak asistanın yapması gereken önemli çalışmalardan bir tanesidir,

Kurumsal bir şirket İş planlama ve randevular konusunda oldukça hassas politikalar ile yönetilmektedir.Bu yüzden yapılan planlamalarda zaman mutlaka riayet edilmesi gereken öncelikli etkenlerden bir tanesidir. Zaman-İş-Para gibi iş hayatında önemli yeri bulunan bu çarpanların yönetimsel kademedeki etkisini göz önünde bulundurarak yapacağı randevu ve planlamalarda reel ve gerçekleştirilebilir faaliyetler konusunda mutlaka hassasiyet ile düşünerek yapmalıdır.

YÖNETİCİ ASİSTANI  İŞ PLANI

Yazımzıın sonlarında iyi bir asistan planlamalarda neleri kıstas olarak kullanır sorusunun cevabını vermek gerekirse iyi bir asistan öncelikle şirketini çok iyi tanımalıdır. Şirketinin olanaklarını ve iş hayatındaki hassas gördüğü noktaları kendi olmazsa olmazları arasında yer vermelidir.Yapacağı her planlamada şirketi için önemli noktaları dikkate alarak her müşteri veya yapılacak şirketi önceden araştırmalı hassas noktaları konusunda ikna edici planlamalar ile irtibat halinde olmalıdır.Oluşabilecek her türlü olumsuz duruma veya iptale karşı mutlaka hem kendi kurumu hemde diğer kurum bilgilendirilmeli ve aradaki sıcak temas mutlaka kalıcı olarak devam ettirilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir