Sekreter Masası ve Düzeni

Sekreter Masası ve Düzeni

27 Mart, 2018

Sizlerde şimdiye kadar hiç sekreter masanızın nasıl olduğuna dikkat ettiniz mi ? Yapılmış olan bir çok araştırmalara göre ofis masalarının düzenleri çalışma sırasında verimliliğinizi olumlu veya olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Bir yere odaklanmanızın sebebini engelleyen etkenlerden bir tanesi de bekli budur. Sekreter masası çalışma esnasında ne kadar rahat olursa insan kendini çalışmaya o kadar verimli hisseder. Diğer türlü bel ağrısından veya rahat oturamamaktan dolayı sürekli şikayet eder. Bu yüzden ofis masalarınızı seçerken doğru tercihler yapmanız gerekmektedir.

Ofis içerisinde geçirmiş olduğunuz zaman gününüzün 3/1 e eşit şekildedir. Yoğun bir çalışma döneminde mesailerinizi de sayarsak bu dilim artış gösterebilir. Bundan dolayı motivasyonunuzu maksimum seviyelerde tutabilmek için ofisinizin dekorasyonunun kullanışlı ve rahat olması gereken en önemli hususlardan bir tanesidir.

Ofis Masası Düzeni

Ofis içerisinde gözünüze hitap eden, motivasyonunuzu artıracak şekilde dekore ofisin olmalıdır. Sizi yoracak fazlalıklardan kaçınmalısınız. Ofis masası aksesuarları ise sizlere ait olduğundan kendi malınız gibi kullanabilecek olduğunuz ürünler düşünülmeli, fazla dikkat çekici ürünler kullanılmamalı. Sekreter masası süsleri güzel görünüyor olabilir. Ancak gün içerisinde bir çok kez çalışırken o süslere bakarak dalabilirsiniz. Sekreter masanızda temel ihtiyaçlardan hariç dikkatinizi dağıtmayacak şekilde yaratıcı ve hoşunuza giden seçimleri yaparak ihtiyaçlarınızı kendinize göre karşılayabilirsiniz. Sekreter masanızda bulunacak kalemlikten lambanıza kadar bütün herşeyi kendi zevklerinize göre ayarlayarak kendinize göre bir ortam yaratabilirsiniz. Sekreter masanızdan sıkılmamak için masa üzerindeki araç gereçlerin yerlerini değiştirebilir ve masanızı farklılaştırabilirsiniz.

Sekreter Ofisi Dekorasyonu

Ofislerinize dekorasyon yaparken dikkat edeceğiniz en önemli hususlardan bir tanesi kullanacak olduğunuz renklerdir. Şunu belirtmek isteriz ki, rengarenk olan ortamlarda dikkat dağınıklığının daha çok olduğunu söylemek isteriz. Her rengin çalışırken sizlere vermiş olduğu ayrı bir etki bulunmaktadır. Sizlerde ofisinizi renklendirmeden önce bu etkilere bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Sekreter masanızda bulunacak olan özel objeler masanın size ait olduğunun duygusunu artıracaktır. İş arasında sıkıldığınızda bu objeler ile motivasyon bulabilirsiniz. Ofis içerisinde bitki veya çiçek yetiştirmek, gün içerisinde orada size enerji verecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir