Sekreterlik Filmi

Sekreterlik Filmi

2 Şubat, 2018

Sekreterlik mesleği ileri düzeye gelmesiyle birlikte yabancıların sekreterlik konusuyla alakalı olarak çekmiş oldukları filme değinmek istedik. Sizlere filmin konusunda biraz bahsedelim ve filmi izleme tavsiyesinde bulunalım. Sizlere sekreterlik mesleği hakkında hayat hikayesi olarak görebilecek olduğunuz bir filmi tanıtacağız. Filmin ilk olarak yönetmenine baktığımız zaman Steven Shainberg görüyoruz. Başrol oyuncularında ise başarılı oyunculardan James Spader, Maggie Gyllenhaal ve Jeremy Davies gibi önemli isimler bulunuyor. 2003 yılında sinemalarda yer almış olan film romantik komedi şeklinde çekilmiştir.

Sekreter Film Özeti

Lee Holloway, genç yaşlarında kurnaz ve akıllı bir kadın olarak bilinmektedir. Akıl hastanesinde geçirmiş olduğu kısa bir süreden sonra Florida’ya geri dönmüştür. Kendinden ve bunaltıcı olan çocukluğundan biraz uzaklaşabilmek için liseden, çalışkan olan bir öğrenci arkadaşı ile birlikte takılmaya başlar ve bununla beraber bir hukuk firmasında sekreterlik işine de başlamıştır. Bir süre sonra patronu Bay Grey’e saplantılı bir şekilde tutku duymaya başlamıştır. Aralarında bulunan tuhaf ilişki süresi içerisinde Lee, en derin özlemlerini duyarak mazoşizm boyutlarına kadar takip etmeye başlamıştır. Ta ki kendisini kanıtlayana dek. Film bu şekilde rol almaya başlar ve keyif verici, akıcı halde devam etmektedir. Ayrıca film 2002 yılında Sundance Film Film Festivali Özgün Senaryo dalında Özel Jüri Ödülü ve 2002 The National Board Of Review tarafından En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Sekreterliğin Günümüzdeki Yeri

Sekreterliğin günümüzdeki yerini incelemek istersek, filmden de esinlenerek kolay bir şekilde bulunabilecek bir potansiyeldedir. Çoğu kişi mesleğinden memnun olmadan sürdürmektedir. Ancak sekreterlik mesleğiyle uğraşan çoğu kişi çalıştığı yerden memnun olup, işin keyifli bir şekilde gittiğini de fark etmektedir. Ayrıca bulunduğu yerden çıktığı zamanda kolay bir şekilde iş bulabileceğini de bildiği için bu konuda aklında herhangi bir soru işareti bulunmamaktadır. Sizlerde kolay meslek haline gelen sekreterliği yapmak istiyorsanız bu alanda kendinizi geliştirebilir ve sekreter iş ilanlarına her yerden ulaşarak ilk deneyiminizi kazanabilirsiniz. Üst düzey yetkiliye bağlı olarak çalışmanın vereceği avantajlardan ve fırsatlardan sekreterlik mesleğiniz ile yararlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir